Menu Zamknij

Zbiórka na Wózek Specjalistyczny dla Adama

Adam ma 45 lat i od 23 lat choruje na postępujące SM /stwardnienie rozsiane. Doskwierają mu duża spastyczność oraz liczne skurcze nóg/rąk i ogromna słabość kończyn. Używa wózka inwalidzkiego w domu i na zewnątrz (tu tylko przy pomocy drugiej osoby, gdyż sam nie jest w stanie go sprawnie obsługiwać). Kłopoty sprawiają mu także codzienne czynności w związku ze skurczami, omdlewaniem, drętwieniem i drżeniem rąk/dłoni. Zmaga się też z dokuczliwym bólem w obrębie kręgosłupa, w związku z czym pilnie potrzebuje zakupić wózek ręczny specjalny z funkcją samodzielnego rozkładania oparcia. Jest osobą samotną i utrzymuje się z renty inwalidzkiej. Wydatki na utrzymanie, leki, konsultacje lekarskie i rehabilitację ograniczają jego możliwości finansowe do minimum. 

Wózek manualny, którego bardzo potrzebuje będzie kosztować prawie 11 tys. zł, skonfigurowany zostanie dokładnie do jego potrzeb i da mu możliwość samodzielnego poruszania się bez trudu po mieszkaniu, a co najważniejsze, będzie posiadać elektrycznie odchylane oparcie regulowane pilotem.

Choroba sieje spustoszenie w jego organizmie, bo atakuje układ nerwowy. Zabrała mu już bardzo wiele. Adam kocha życie, szanuje je. Jest bardzo skromnym człowiekiem, uważa, że jeśli nie może mieć innego życia to trzeba się z tym pogodzić i wierzyć, że nie będzie gorzej.

Możemy pomóc sfinansować zakup wózka, który ułatwi mu funkcjonowanie w domu. Postarajmy się zmienić jego życie na lepsze. Dla nas to odrobina, dla niego bardzo wiele. Wiemy, że nie ma cudownego sposobu aby wstał z wózka i mógł wieść zwyczajne życie, ale możemy je choć trochę poprawić. Adam, jak to facet, nie mówi o swoim cierpieniu zbyt wiele i wstydzi się prosić o pomoc. Robimy to w jego imieniu. Pomóżcie na nowo przywrócić jego pogodę ducha. Adam bardzo tego potrzebuje.

Jak możesz pomoc? Przekaż darowiznę dla Adama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *