Nasza #EkipaPiastuna

Wolontariusze są sercem naszej Fundacji. To osoby, które dobrowolniei bezinteresownie poświęcają swój czas, aby nieść pomoc innym. Nasi wolontariusze to ludzie z różnych środowisk, którzy na co dzień pracują zawodowo, ale po godzinach pracy angażują się w działania Fundacji. Ich zaangażowanie i oddanie sprawiają, że możemy skutecznie realizować nasze cele i wspierać potrzebujących.
Wolontariusze
Wolontariusze i podopieczni
Nasza Fundacja może pochwalić się ponad 50 aktywnymi wolontariuszami. To zróżnicowana grupa ludzi - od studentów po emerytów - którzy regularnie angażują się w nasze projekty. Każdy z nich wnosi unikalne umiejętności i doświadczenia, co pozwala nam podejmować różnorodne wyzwania. Dzięki tak licznej grupie oddanych osób, możemy realizować wiele inicjatyw jednocześnie, skutecznie docierając do potrzebujących. Zaangażowanie i entuzjazm naszych wolontariuszy stanowią prawdziwą siłę napędową Fundacji Piastun.

Dołącz do nas!

Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, świadomie oraz bez wynagrodzenia niesie pomoc innym, angażując się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Wolontariuszem może zostać każdy, jeśli tylko ma chęć do zaangażowania się w różnego typu inicjatywy. Nie liczy się wykształcenie, pochodzenie czy poglądy religijne.
Czy łatwo nawiązujesz kontakty z ludźmi?
Wolisz pracować z dziećmi, osobami starszymi czy może z rówieśnikami? Masz łatwość w nawiązywaniu nowych znajomości? A może wolisz pracować indywidualnie w biurze?
Co chciałbyś robić jako wolontariusz?
Czy chcesz opiekować się dziećmi, pomagać w organizowaniu różnych wydarzeń kulturalnych, zajmować się zwierzętami? A może wolisz projektować strony internetowe bądź ulotki, wykonywać prace biurowe albo tłumaczenia z/na język obcy?
Jak dużo czasu możesz poświęcić na wolontariat?
Interesuje Cię wolontariat długoterminowy (mogący trwać nawet do kilku miesięcy) czy raczej wolontariat krótkoterminowy (tzw. wolontariat akcyjny)? Pamiętaj, że częstotliwość pełnienia wolontariatu musi być dostosowana do Twoich możliwości!
Jakie masz umiejętności?
Posiadasz jakieś talenty, predyspozycje i zainteresowania, które mógłbyś wykorzystać i rozwijać pełniąc wolontariat? Czy dobrze znasz się na komputerach, znasz dobrze jakiś program? Znasz jakieś języki obce? Potrafisz rysować, gotować, tańczyć? Każdą umiejętność można połączyć z wolontariatem!
Czego chcesz się nauczyć?
Pamiętaj, że wolontariat to nie tylko pomoc, to także nauka dla Ciebie! Chcesz pozyskać wiedzę z jakiejś konkretnej dziedziny? Wolontariat to bardzo dobra okazja do zdobycia doświadczenia w różnych aspektach życia!
Chcesz dołączyć?
Wypełnij formularz znajdujący się poniżej i dołącz do EKIPY PIASTUNA!