2022-01-27

Jadłodzielnia dla Śląska

To już kolejna nasza współpraca z Sii Polska! Tym razem łączymy siły w projekcie „Jadłodzielnia” dla potrzebujących mieszkańców ze Śląska. W ramach Programu Sii Power Volunteers firma przekazała 35 tys. zł darowizny na zakup potrzebnych sprzętów, a także oferuje wsparcie swoich wolontariuszy – za co bardzo dziękujemy ? w sumie powstanie pięć takich Jadłodzielni, pierwsza w Siemianowicach Śląskich przy ul. Oświęcimskiej 16, druga w Chorzowie przy ul. 3 Maja 31, trzecia w Wojkowicach przy ul. Sobieskiego 125, kolejne lokalizacje podamy wkrótce..

Cała akcja polega na stworzeniu 5 punktów z lodówkami społecznymi, gdzie każdy będzie mógł zostawić żywność dla osób potrzebujących. Lodówki będą stały w miejscach ogólnodostępnych i bezpiecznych. Zapraszamy do dzielenia się tą informacją. Marnowanie żywności to problem, który dotyka nas wszystkich. Polacy co roku wyrzucają tony jedzenia. Postawienie takich lodówek spowoduje, że ograniczymy marnotrawstwo, a przy okazji pomożemy osobom będącym w ciężkiej sytuacji życiowej

Zobacz jak powstają jadłodzielnie:

Zapraszamy również do obserwacji fanpage na portalu społecznościowym Facebook i dzielenia się nie tylko żywnością ale także informacja o tych miejscach.

Jadłodzielnia Siemianowice Śląskie

Jadłodzielnia Chorzów