Menu Zamknij

Slow jogging dla każdego

Slow jogging dla każdego – nowa forma aktywności dla mieszkańców Siemianowic Śląskich

Slow jogging jest umiarkowaną aktywnością fizyczną pozwalającą utrzymać organizm w zdrowiu, zaś dla zaawansowanych technicznie i wysiłkowo dyscyplin stanowi doskonałe uzupełnienie i może być w nich bazą wydolnościowo-kondycyjną. Slow jogging, poprawia większości kluczowych parametrów organizmu m.in. przyrost masy mięśniowej, stabilizacja stawów, poprawa wydolności ogólnej, regulacja ciśnienia krwi, dotlenienie organizmu, zwiększenie ilości „dobrego” cholesterolu HDL, zmniejszenie współczynnika BMI, poprawa pamięci.  Ta forma aktywności fizycznej staje się coraz bardziej popularna także wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich, lecz brakuje osób które mają odpowiednią merytoryczną wiedzę i umiejętności w zakresie przekazania właściwych wzorców w zakresie techniki slow joggingu połączonej z właściwymi nawykami oddechowymi.

23 czerwca 2021 w Siemianowicach Śląskich planujemy organizację warsztatów slow joggingu dla chętnych mieszkańców naszego miasta z reprezentantem Japan Slow Jogging Association, International Slow Jogging Association Maciejem Kozakiewiczem (1 h – wykład, 2 h – trening w terenie). Wykład dla max. 30 osób będzie prowadzony na hali MOSiR „Pszczelnik”, a trening na zewnątrz – w Parku „Pszczelnik”. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma książkę o slow joggingu.

W ramach Projektu wysłaliśmy na certyfikowany kurs instruktorski do Łodzi , Magdę, Agatę i Monikę. Dziewczyny ukończyły kurs z pozytywnym wynikiem i będą prowadziły nieodpłatne, otwarte zajęcia ze slow joggingu na terenie miasta Siemianowice Śląskie w ramach Akcji Lato 2021 w miesiącu lipcu.

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY ! Ze względu na ograniczona liczbę miejsc na spotkaniu z Panem Maciejem Kozakiewiczem. Fundacja przyjmuje zgłoszenia na maila siemianowice@fundacjapiastun.pl wraz z uzasadnieniem, dlaczego właśnie Ty chcesz uczestniczyć w tym spotkaniu? Najlepsze propozycje nagrodzimy udziałem w zajęciach. Na zgłoszenia czekamy do 10 czerwca 2021r.. (jeden warunek, uczestnictwo dla mieszkańców Siemianowic Śląskich) w zgłoszeniu wpisz: Imię Nazwisko, Miasto, Data urodzenia, Numer kontaktowy oraz oczywiście uzasadnienie . Zwycięzców poinformujemy osobnym mailem lub telefonicznie o zakwalifikowaniu się na warsztaty.

Projekt ,,Slow Jogging Dla Każdego” został dofinasowany z Budżetu Gminy Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *