Zbiórka dla: Mateusz Jurkowski

Mateuszek cierpi na autyzm atypowy. Stwierdzono u niego zaburzenia rozwoju, w tym niedokształcenie rozwoju mowy o typie afazji, zaburzenia napięcia mięśniowego oraz zaburzenia sensomotoryczne, w tym istotną nadwrażliwość słuchową. Ma również wadę wzroku – astygmatyzm. Cierpi również na dyspraksję rozwojową, czyli neurofizjologiczną trudność z planowaniem i wykonywaniem ruchów, zarówno w zakresie dużej jak i małej motoryki oraz trudności z czuciem ułożenia ciała w przestrzeni, co powoduje niezdarność i problemy z koordynacją ruchową, problemy z obureczną koordynacją ruchową oraz słabe umiejętności z zakresu małej motoryki. Ma często problemy z inicjacją czynności. Nie wie od czego zacząć zabawę czy ruch, co powoduje chaos i wrażenie działań zdezorganizowanych. Mateuszek ma też kłopoty z utrzymaniem równowagi. Stwierdzono u niego również zaburzenia aktywności uwagi oraz nadpobudliwość psychoruchową. U Mateuszka konieczna jest rehabilitacja wielokierunkowa połączona z pracą z rodzicami w domu, co wymaga nakładu finansowego. Pieniążki uzyskane z darowizn oraz z 1,5% wykorzystane zostaną na terapię i wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

Darowizna dla Mateuszka Jurkowskiego NR 8400
Mateusz Jurkowski NR 8400