2023-02-14

Punkt konsultacyjny dla osób zagrożonych niepełnosprawnością

Realna pomoc dla mieszkańców Siemianowic Fundacja Piastun – Wyrównywanie Szans wraz z Fundacją Szansa Jest Zawsze uruchamiają punkt konsultacyjny dla osób zagrożonych niepełnosprawnością w Siemianowicach Śląskich. W punkcie zorganizowana będzie diagnostyka i terapia, prowadzona przez specjalistów:

• fizjoterapeutę,
  • logopedę,
  • psychologa,
  • terapeutę integracji sensorycznej,
  • tyflopedagoga,
  • muzykoterapeutę,
  • oligofrenopedagoga
  • prawnika.

Punkt konsultacyjny ruszy 1 marca i ma na celu 200 darmowych konsultacji z wyżej wymienionymi specjalistami w oddziale fundacji Piastun w Siemianowicach Śląskich, przy ul. Oświęcimskiej 16, diagnostyka i terapia w zależności od potrzeb (odpowiedni sprzęt) będzie prowadzona również w naszym lokalu w Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży przy ul. Kościelnej 39 w Siemianowicach Śląskich.

Zapisy już ruszają, można kontaktować się telefonicznie, pod numerem 661-525-125 lub mailowo: siemianowice@fundacjapiastun.pl.

Równocześnie obydwie fundacje prowadzą też projekt „Szansa na sukces jest zawsze, wystarczy zrobić pierwszy krok – terapia i rehabilitacja dzieci i młodzieży z terenu województwa Śląskiego”; jest to projekt na lata 2022-2025, realizowany w Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży SZANSA” w Siemianowicach Śląskich przy ul. Kościelnej 39. Jest on skierowany do 40 dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością, w wieku od 0-18 lat z terenu województwa śląskiego.

Działania skoncentrowane są na zwiększeniu możliwości rozwojowych dzieci niepełnosprawnych (z niepełnosprawnością intelektualną, wzroku, słuchu, ruchu, mowy, z autyzmem oraz z występującymi sprzężeniami) m.in. poprzez zwiększenie dostępu do różnych form rehabilitacji.