Menu Zamknij

Wiktoria Reda

Wiktoria Reda

Jak możesz pomóc?

Numer subkonta: ING S.A. NR 25 1050 1298 1000 0090 3051 1605

Tytuł: Wiktoria Reda

Oddając 1% podatku na KRS 0000292978 w celu szczegółowym wpisując Wiktoria Reda

Wiktoria urodziła się 2 lipca 1998 roku. Po porodzie stwierdzono u Wiktorii zespół Downa. Po trzech miesiącach kardiolog stwierdził u niej wadę serca. Po dokładnym badaniu w  Wojewódzkim Ośrodku Kardiologicznym
w Zabrzu stwierdzono wadę serca z nadciśnieniem płucnym. Nadciśnienie to dyskwalifikuje ją do operacji  dlatego ma podawane leki na obniżenie ciśnienia płucnego.
W wieku trzech lat Wiktoria zachorowała na zapalenie płuc i w szpitalu stwierdzono małopłytkowość czyli niski poziom płytek odpornościowych. Z tego powodu Wiktoria bardzo często chorowała, co najmniej dwa razy
w miesiącu. Dopiero wyjazd nad morze poprawił stan zdrowia Wiktorii.

W wieku 5 lat zaobserwowaliśmy, że Wiktoria nie rośnie i zostaliśmy skierowani do poradni endokrynologicznej, gdzie stwierdzono niedoczynność tarczycy. Podawane są leki, które dają w tej chwili zadowalające efekty. Wiktoria jest pogodna i bardzo cierpliwa, chociaż ma trudności w wejściem na pierwsze piętro, choć bardzo się stara.

Jest pod stałą opieką poradni hematologicznej, endokrynologicznej, kardiologicznej i neurologicznej. Regularnie kontrolowany jest poziom płytek, jednak w dalszym ciągu ich poziom jest poniżej normy.

Za każdą okazaną pomoc w leczeniu i rehabilitacji dla Wiktorii serdecznie dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *