Menu Zamknij

Klub Seniora Fundacji Piastun Wyrównywanie

Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans powstała w 2007, a w roku 2011 uzyskała statut organizacji pożytku publicznego wspiera osoby znajdująca się w ciężkiej sytuacji życiowej, osoby niepełnosprawne, seniorów oraz dzieci. Aktualnie mamy 70 podopiecznych głównie z woj. śląskiego. Siedziba fundacji mieści się w Zabrzu.

W 2017 roku Zarząd Fundacji podjął decyzję o utworzeniu oddziału w Siemianowicach Śląskich przy ul Oświęcimskiej 16, gdzie mają odbywać się różnego rodzaju zajęcia, warsztaty dla mieszkańców, naszych podopiecznych. W rok udało się nam wyremontować oddział z własnych środków oraz dzięki naszym wolontariuszom, którzy robili to całkowicie za darmo poświęcając swój wolny czas.

Pomysł realizacji Klubu Seniora powstał na jednym ze spotkań wolontariuszy z Zarządem Fundacji. Jeden z naszych wolontariuszy Łukasz Hucz zaproponował, że napisze do swojej firmy o wsparcie tej inicjatywy, no i udało się. Firma Sii Polska, wypożyczyła nam 5 laptopów, na których nasi seniorzy dziś pracują, miło spędzając czas w świetnej atmosferze. Dla niektórych to pierwszy kontakt z komputerem,  ale widać duże zaangażowanie i chęć poznawania czegoś nowego. Z rozmów wynika, że wychodzą z zajęć bardzo zadowoleni i to nas bardzo cieszy.

Zajęcia odbywają się różnych grupach zaawansowania, największa grupa do poziom podstawowy, ale mamy także seniorów w grupie średniozaawansowanej, zajęcia odbywają się w każdą środę od 16.00 do 19.00 prowadzi je Łukasz wraz z innymi wolontariuszami fundacji wszystkie zajęcia są darmowe.

Warsztaty odbywają się dzięki takim firmom jak właśnie Sii Polska, ale również Tesco Polska, D-MED Sklep Medyczny, Związek Zawodowy KONTRA, którzy wspierają projekty naszego oddziału w Siemianowicach Śląskich.

Cały czas idziemy do przodu, mamy wiele planów na działania oddziału. W lipcu rusza projekt „Kreatywne Środy”. Ma on na celu kreatywne spędzanie  wolnego,wakacyjnego czasu przez dzieciaki, które w tym okresie nie wyjeżdżają z miasta. Zapisy do 16.czerwca,a od 15 czerwca ruszamy z projektem ” Roześmiane Podwórko”, gdzie w różnych dzielnicach miasta będziemy również organizować czas wolny mieszkańcom. Planujemy wydarzenia  w rodzaju pikniku rodzinnego, a także gry, zabawy z animatorami, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy i wiele innych atrakcji, na które serdecznie zapraszamy

W dalszym ciągu szukamy środków, sponsorów dlatego zachęcam do wspierania naszych działań i zapraszam na nasza stronę internetową www.fundacjapiastun.pl  gdzie są szczegółowo opisane nasze działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *