II Charytatywna Gala Sportów Siłowych i Sportów Walki

W dniu 20 października 2018 roku odbyła się II Charytatywna Gala Sportów Siłowych i Sportów Walki w Hali Sportowej MOSiR – Kompleksu Sportowego Michał w Siemianowicach Śląskich przy ul. Orzeszkowej 1.

Gala odbyła się pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich, dofinansowano ją z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego oraz z budżetu Miasta Siemianowice.

Organizatorami byli:
Fundacja “Piastun-Wyrównywanie Szans” prezes Sandra Przednowek-Zając, wiceprezes Adam Klacka oraz koordynatorka wolontariuszy Agnieszka Dyda oraz Sekcja Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie prezes Jarosław Baron, wiceprezes Roman Raczykowski.

Współorganizatorami byli: Bartosz Dudzik, Jan Nycz, Agnieszka Kłyk.

Celem gali była zbiórka datków dla Sylwii Korniluk mieszkanki Siemianowic Śląskich, która urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym, w wyniku powikłań okołoporodowych.
Udało się zebrać do puszek 1 606,08 zł oraz 3 000 zł przelewem od firmy BM RECYKLING z Siemianowic Śląskich.

Oficjalnego otwarcia Gali Sportów z ramienia Marszałka Województwa Śląskiego dokonała radna Sejmiku Śląskiego Pani Urszula Koszutska, radny Sejmiku Śląskiego Andrzej Gościniak, sekretarz Miasta Adam Skowronek oraz naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Małgorzata Picheń.
Galę poprowadził redaktor Radia Fest – Jacek Maczuch.

Galę uświetniła obecność honorowych gości:
Wokalistki – Katarzyny Sroki, Sportowcy – Marcina Gorzędowskiego – rekordzisty świata w wyciskaniu sztangi leżąc oraz utytułowanych zawodników boksu – Damiana Jonaka i Tomasza Gromadzkiego.
Swoją obecnością zaszczyciła nas również niepełnosprawna sportowiec Anna Kubaszewska, która dla Sylwii przejechała sama pół Polski, aby ją wspierać!

Widzów zachwycił występ pary tanecznej tańca towarzyskiego – Miłosza Różalskiego i Emilii Kuś lat 8.

W zawodach wystartowało 120 zawodniczek, zawodników dzieci młodzież i dorośli w 7 dyscyplinach sportowych z 15 klubów: Sporty Siłowe: Sekcja Sportów Siłowych Siemianowice Śląskie, KS Skarpa Bytom, Pover Kuźnik Chorzów, CrossFit Siemianowice, UKS Samson Marklowice – Armwrestling siłowanie na ręce.

Sporty Walki: Boks – Team Siemion, MMA Rapax Siemianowice, Pszczyńska Akademia Sztuk Walki – Siemianowice, Realna Samoobrona – Street Fighting.

Karate Kyokushin oraz Klub Sportowy Capoeira Siemianowice Śląskie.

Animacje dla dzieci prowadziły wolontariuszki fundacji oraz Anima-ma – pani Joanna Staniczek.

Wolontariusze fundacji prowadzili kawiarenkę z pysznymi ciastami, kawą i herbatą.

Po skończonych zawodach na zawodników czekał ciepły posiłek.

Fotografowali: Anna Kubiesza, Grzegorz Kubiesza i Tomasz Rzeźniczek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za współpracę oraz za datki dla Sylwii. Zapraszamy na kolejną galę za rok.