Wiktoria Reda

Wiktoria Reda

Tutaj możesz wypełnić PIT on-line i oddać 1% podatku na Wiktorię Reda – 

 

W tym miejscu można pobrać ulotkę – ULOTKA WIKTORIA REDA

 

Wiktoria urodziła się 2 lipca 1998 roku. Po porodzie stwierdzono u Wiktorii zespół Downa. Po trzech miesiącach kardiolog stwierdził u niej wadę serca. Po dokładnym badaniu w  Wojewódzkim Ośrodku Kardiologicznym
w Zabrzu stwierdzono wadę serca z nadciśnieniem płucnym. Nadciśnienie to dyskwalifikuje ją do operacji  dlatego ma podawane leki na obniżenie ciśnienia płucnego.
W wieku trzech lat Wiktoria zachorowała na zapalenie płuc i w szpitalu stwierdzono małopłytkowość czyli niski poziom płytek odpornościowych. Z tego powodu Wiktoria bardzo często chorowała, co najmniej dwa razy
w miesiącu. Dopiero wyjazd nad morze poprawił stan zdrowia Wiktorii.

W wieku 5 lat zaobserwowaliśmy, że Wiktoria nie rośnie i zostaliśmy skierowani do poradni endokrynologicznej, gdzie stwierdzono niedoczynność tarczycy. Podawane są leki, które dają w tej chwili zadowalające efekty. Wiktoria jest pogodna i bardzo cierpliwa, chociaż ma trudności w wejściem na pierwsze piętro, choć bardzo się stara. Obecnie bierze leki, które są bardzo drogie. Miesięczne leczenie kosztuje 1900 zł jednak są one niezbędne do lepszego funkcjonowania Wiktorii, gdyż obniżają ciśnienie płucne. Na obecną chwile dostaje te leki za darmo ale istnieje takie zagrożenie że będziemy musieli je kupować na 100 procent.

Jest pod stałą opieką poradni hematologicznej, endokrynologicznej, kardiologicznej i neurologicznej. Regularnie kontrolowany jest poziom płytek, jednak w dalszym ciągu ich poziom jest poniżej normy.

Za każdą okazaną pomoc w leczeniu i rehabilitacji dla Wiktorii serdecznie dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook