Zibi - Zbyszek Bartczyński z Zabrza

Zbigniew Bartczyński -ze stwardnieniem zanikowym bocznym zmaga się już od 4 lat, choć jeszcze do niedawna nie wiedział z czym walczy.
Dopiero 04.08.2014r. w klinice w Warszawie został prawidłowo zdiagnozowany. Lekarz stwierdził SLA.

Słowa Zbyszka: "SLA...tym jednym słowem lekarz wydał na mnie wyrok, który napędził w mojej głowie wiele myśli. Mimo wszystko nie poddałem się i walczę dalej."

Zbyszek potrzebuję Waszej pomocy, aby sfinansować rehabilitację, która jest bardzo kosztowna.
Dziś ma poważne problemy z poruszaniem się, cały czas siedzi w domu a zrobienie czegokolwiek stanowi dla niego problem.
Stara się być samodzielny. Chce żyć i móc bawić się ze swoją córeczką.

Jego motto to: Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

SLA jest postępującą, neurologiczną chorobą prowadzącą do systematycznego pogarszania się sprawności ruchowej a w późniejszych etapach nawet do całkowitego paraliżu i ostatecznie śmierci poprzez zatrzymanie pracy mięśni oddechowych.

Zbyszek prowadzi stronę na facebooku - co u niego ? przeczytajcie sami ! JA KONTRA SLA !!!

Nasza Fundacja ogłosiła zbiórkę publiczną dla Zbyszka, w kilku miejscach w Zabrzu i Gliwicach rozstawione są puszki, do których można wrzucać pieniążki. Więcej o zbiórce TUTAJ !!!