Aktualności

 

 

 

 

 

POMÓŻMY !!! ODBUDUJMY ICH ŻYCIE - ICH DOM !!!

 

 

W gronie naszych podopiecznych znalazła się również rodzina Haratym.

Krótka historia:

Pod koniec stycznia żona pana Adama Haratym , który ma niewielkie gospodarstwo w Brzozowie, (powiat węgorzewski, województwo warmińsko-mazurskie), ciężko zachorowała i przeszła poważną operację głowy. W Wielki Piątek pan Adam przywiózł żonę ze szpitala. Wielkanoc mieli świętować z dwójką dzieci (dziewczynka 8 lat i chłopiec 10 lat), ciesząc się wspólnie spędzonym czasem. Niestety, w nocy z piątku na sobotę w ich domu wybuchł pożar, który strawił prawie cały dobytek rodziny. Z domu udało się wynieść tylko część rzeczy. Dzięki uprzejmości sąsiada, rodzina ma tymczasowy dach nad głową. To, co zostało, nadaje się tylko do rozbiórki. Świat im się zawalił, rozleciał na drobne kawałki. Pomożemy poskładać go na nowo? Pomożemy zbudować dom? Pomoc jest bardzo potrzebna tej rodzinie. Rodzina nie jest roszczeniowa, są to ludzie skromni i pracowici. Z bieżących potrzeb najbardziej brakuje im proszków i środków czystości,  ponieważ to, co udało się uratować trzeba uprać, wysuszyć. Na pewno przydałaby się im żywność, ale tak z dłuższym terminem, konserwy itd. oraz materiały budowlane bądź środki za jakie mogliby je zakupić.

Z Fundacją „Piastun-Wyrównywanie Szans” możecie dołączyć do grona firm społecznie odpowiedzialnych. W realizację naszych celi wkładamy własne siły i środki, lecz ze względu na ogromne koszty odbudowy domu nie jesteśmy w stanie sami zrealizować tego celu.  Gorąco liczymy na Państwa wsparcie i pomoc dla Rodziny Haratym . 

 

 

Rok 2015 został zaingurowany przez naszą Fundację

pod hasłem: 

ZDROWY, SPORTOWY STYL ŻYCIA


Zabrzański klub Górnik Zabrze dołączył do grona przyjaciół Fundacji.

Współpraca zakłada m.in. uczestnictwo zabrzańskiego klubu w imprezach organizowanych przez Fundację. Z pewnością pojawią się na nich przedstawiciele Górnika, piłkarze, a przede wszystkim maskotka klubu, popularny „Jorguś”. 

 

Chcemy promować, zachęcać do uprawiania sportu przede wszystkim dzieci i młodzież, w celu zapobiegania chorobom związanym z otyłością. Podejmujemy współpracę z Górnikiem Zabrze, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto uprawiać sport – dodaje Pani Prezes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy za okazane zaufanie, każdy grosz to wsparcie dla potrzebujących.

 

 

Zapraszamy: polub nas :)